Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Losowe Zdjęcie

Statystyki

Odsłon : 177172
Pokaz Firmy RIDGID PDF Drukuj
Środa, 06 Kwiecień 2016 17:51

Podziękowanie

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej składa serdeczne podziękowanie Firmie "RIDGID POLAND" za prezentację i pokaz urządzeń do diagnostyki, przeglądów i lokalizacji instalacji sanitarnych oraz narzędzi do wykonywania instalacji sanitarnych w dniu 05.04.2016 r. w naszej Placówce. Przedstawiciel Firmy zaprezentował zastosowanie urządzeń na przykładzie swych produktów. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Werynii zapoznali się z budową i działaniem urządzeń do kontroli wizyjnej ścieków i kanałów, urządzeń i detektorów przewodów do lokalizacji instalacji komunalnych oraz narzędzi do wykonywania instalacji sanitarnych.

Dziękujemy Przedstawicielowi Firmy "RIDGID POLAND" za inspirujący pokaz oraz rozmowy z uczniami naszych szkół, a także za poświęcony czas.

 

Zapraszamy do galerii

 
Pokaz Firmy GALMET PDF Drukuj
Czwartek, 05 Listopad 2015 20:45

Podziękowanie

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej składa serdeczne podziękowanie Firmie "GALMET Sp. z o.o" Sp.K. z Głubczyc za prezentację i pokaz systemów grzewczych oraz nowoczesnych systemów energetyki odnawialnej w dniu 04.11.2015 r w naszej Placówce. Przedstawiciele Firmy zaprezentowali montaż i zastosowanie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz systemów grzewczych na przykładzie swych produktów. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Werynii zapoznali się z budową i działaniem urządzeń takich jak: ogrzewacze wody, kotły c.o., systemy słoneczne i pompy ciepła.

Dziękujemy Przedstawicielom Firmy "GALMET Sp. z o.o." Sp.K za inspirujący pokaz oraz rozmowy z uczniami naszych szkół, a także za poświęcony czas.

Zapraszamy do galerii

Organizator pokazu
Eugeniusz Dec
 
Apel PDF Drukuj
Środa, 30 Wrzesień 2015 16:18

Drodzy Rodzice i Pełnoletni Uczniowie Naszej Szkoły!

Chcielibyśmy poruszyć dzisiaj bardzo ważną kwestię. Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę nowotwór krwi. Jedną z tych osób jest 3-letni Hubert Posłuszny!

3-letni Hubert Posłuszny, to wesoły i rezolutny chłopczyk, którego spotkała straszna choroba. Dokładnie w pierwszy dzień nauki w przedszkolu, 8 kwietnia 2015 roku, trafił na oddział hematologiczny. Została postawiona diagnoza - OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA! Natychmiast poddano go ciężkiemu leczeniu chemioterapią. Jego życie w chwili obecnej toczy się w szpitalu. Tęskni za zabawami ze swoim starszym rodzeństwem: 6-letnim Sewerynem i 10-letnią Kornelią. Mały Hubert mimo swojego wieku, to wielki pasjonat motoryzacji. Za każdym razem podczas podróży do kliniki dzielnie asystuje swojej mamie wołając "Wyprzedzaj! Lewo! Prawo!". Niestety radość Hubercika dobiega końca, gdy tylko widzi budynek szpitala. Za każdym razem zadaje pytanie: "Mamo! Dlaczego znowu tutaj? Czy to jest już mój dom?". Jego mama Beata tłumaczy, że to długie leczenie ma doprowadzić go do zdrowia. Niestety nie wie jak przygotować tak małe dziecko na cierpienie, którego musi doświadczyć podczas leczenia. Stara się wytłumaczyć mu, że jedyną jego szansą na wyzdrowienie jest pomoc bliźniaka genetycznego. Dlatego Beata apeluje do Ciebie:"Hubercik walczy o życie z okropną białaczką! Nie bądź obojętny! Ta choroba może dotknąć każdego z nas! Dzieci z białaczką szybko dorastają każdego dnia walcząc z okrutnym nowotworem. Jest to długa i przewrotna walka! Tylko przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych jest jedynym ratunkiem dla Hubercika!"

Wiedząc jak trudno jest znaleźć "genetycznego bliźniaka", gdyż prawdopodobieństwo wynosi 1:25 000, a przy rzadkim kodzie genetycznym 1: kilku milionów została zainicjowana akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych.

Nasza szkoła postanowiła zaangażować się w pomoc małemu Hubercikowi oraz innym pacjentom chorym na nowotwory krwi apelując o pokłonienie się nad inicjatywą dawstwa szpiku, wsparcia i przyjścia 19 października na akcję "Pomóż Hubercikowi i Innym!".

Rak krwi może dotknąć każdego! Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia udziału
w akcji "Pomóż Hubercikowi i Innym!", która odbędzie się 19 października 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara W Kolbuszowej, ul. Jana Pawła II 8, 36-100 Kolbuszowa Wydarzenie planowane jest na godziny 12:00 - 18:00.
Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Istnieją dwie metody pozyskania komórek macierzystych:

- Pierwsza z nich to pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej . Metoda ta stosowana jest w 80% przypadków. Zazwyczaj wiąże się ona z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

- Drugą metodą jest pobranie szpiku z talerza kości biodrowej. Metoda ta wiąże się z 2-3 dniowym pobytem w szpitalu ze względu na konieczność znieczulenia ogólnego.

Zachęcamy: Przyjdź! Możesz zrobić coś dobrego!

 

 
Pomóż Hubercikowi i innym PDF Drukuj
Środa, 30 Wrzesień 2015 15:41

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
PROJEKT